O mnie

Witaj!

Katarzyna Pszczoła TiggerBlogTo ja – Kasia Kazimierska (do niedawna Pszczoła) – dziewczyna od zawsze zakochana w zwierzętach. A to jest mój zwierzęcy blog.

Miłość do zwierząt jest we mnie odkąd pamiętam. W moim domu zawsze były zwierzęta i już nie wyobrażam sobie życia bez nich. Obecnie jestem szczęśliwą posiadaczką kota oraz królika. Każde z nich kocham tak samo mimo różnic jakie je dzielą. I nie mam tutaj na myśli tylko różnic gatunkowych, ale także tych związanych z ich charakterem, potrzebami czy pielęgnacją.

Ze zwierzętami jest związane również moje wykształcenie – w 2018 roku uzyskałam tytuł inżyniera zootechniki i już rok później zostałam magistrem 😉 Ponadto w międzyczasie ukończyłam technika weterynarii. Napisałam już kilka artykułów o tematyce zwierzęcej, zrobiłam trochę badań, ale dalej czuję niedosyt. Dlatego teraz rozpoczęłam dalszą karierę naukową w Szkole Doktorskiej. Jeśli dobrze pójdzie to za cztery lata uzyskam tytuł doktora, który zdobędę w Pracowni Żywienia Zwierząt i Żywności. W tym czasie mam zamiar dogłębnie sprawdzić karmy dla psów i kotów pod względem bezpieczeństwa. Szczegóły wkrótce 😉

 

Idąc dalej, moja poprzednia praca również była związana ze światem zwierzęcym. Pracowałam w sklepie zoologicznym i niemal codziennie miałam możliwość obracania się wśród artykułów dla zwierząt. Dzięki temu jestem w miarę zorientowana w produktach dostępnych na rynku oraz w potrzebach właścicieli zwierząt. Będzie to częsty temat na blogu!

 

Moim hobby od około 8 lat jest jazda konna. I jest to raczej jeździectwo rekreacyjne niż wyczynowe 😉 Drugą rzeczą, która sprawia mi wiele frajdy jest robienie zdjęć i ich obróbka. Na razie w fotografii jeszcze raczkuję, ale mam zamiar pogłębiać swoją wiedzę w tym temacie, ponieważ bardzo ciągnie mnie do aparatu. Poza tym uwielbiam smaczne jedzenie, zwiedzanie nowych miejsc, ciekawe seriale i muzykę.

 

Postanowiłam założyć bloga by móc podzielić się z Tobą moją (jeszcze skromną) wiedzą. Skupię się tutaj głównie na żywieniu naszych pupili, ale nie zabraknie też wpisów o mnie i moich zwierzakach, zdrowiu czy pielęgnacji. Moim głównym celem jest przekazywanie wiedzy w jak najprostszy sposób. Będzie przejrzyście, ciekawie i ładnie!

Zapraszam!